Táborsko

Tipy kam na Táborsku na výlet za společenským a kulturním vyžitím.

Tábor je město na jihu Čech na řece Lužnici. Je po Českých Budějovicích druhým největším městem v Jihočeském kraji. Město, jehož centrum je památkovou rezervací, je významným centrem turistického ruchu. Lákadlem pro návštěvníky je zejména historie husitského hnutí.


Plavecký stadion Tábor

Plavecký stadion Tábor

V areálu plaveckého stadionu se nachází vnitřní bazén s možností využití parních komor (délka 25 m), dětský bazén pro děti do 8 let (délka 6 m), otevřený venkovní areál s brouzdalištěm a tobogánem a individuální relaxační centrum.

celý článek


Music Club Kotnov

Music Club Kotnov

Luxusní Music Club Kotnov vznikl ve sklepení bývalého hradu Kotnov a je vystaven v bizarním gothickém stylu. Nachází se zde dva taneční parkety a dva bary, osázené kameny Swarovski. O design clubu se postaral Josef Klír a Karé design. Obrazy na zdech od Josefa Klíra jsou též k nepřehlédnutí.

celý článek


Husitské muzeum Tábor

Husitské muzeum Tábor

Muzeum nabízí expozici věnovanou husitství, která byla pro veřejnost zpřístupněna na podzim 2010. V deseti sálech se odehrává příběh husitství, vyprávěný různými „hlasy“ a obrazy. Návštěvníka provede od kořenů husitství až po vývoj historické paměti na husitství v 19. a 20. století.

celý článek


Táborská setkání

Máte rádi atmosféru středověku? Pak si nenechte ujít další ročník festivalu Táborská setkání. Pochodňový průvod městem, ohňostroj, středověké tržiště, šermířské souboje a klání, historická bitva, staročeský jarmark, středověké hry, pouliční divadlo, středověké pochoutky, dětský ráj. Den otevřených dveří památek - to jsou Táborská setkání.

celý článek


Muzeum lega Tábor

Muzeum lega Tábor

Nově otevřené Muzeum LEGA Tábor naleznete v národní kulturní památce na Špitálském náměstí 275 v Táboře. Na ploše více než 200m2 se nachází expozice stavebnice LEGO rozdělená do několika tématických okruhů, kde najdete stovky originálních modelů. Po prohlídce můžete také navštívit náš dětský koutek, kde si lze postavit vlastní model a tento i vystavit.

celý článek


Muzeum čokolády a marcipánu

Muzeum čokolády a marcipánu

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře vám v prostorách třech historických domů, na ploše přes 1000 m2, představuje a mapuje historii čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek. Pro naše ubytované hosty máme poukaz na 20% slevu na vstup.

celý článek


Nostalgická jízda historickým vlakem z Tábora do Bechyně

Nostalgická jízda historickým vlakem

Jde o nejstarší elektrifikovanou trať v Česku, kterou navrhl a nechal v roce 1903 vybudovat vynálezce a konstruktér František Křižík, její část přímo u Bechyně. Železniční trať totiž od roku 1928 vede přes bechyňský most zvaný Duha, tyčící se 60 metrů nad řekou Lužnicí.

celý článek


Kde nás najdete

Pension Dáša, Bílkova 735, Tábor


Zvětšit mapu

  • cz
  • en
  • de

Pension Dáša

Rezervace ubytování

Datum ubytování :

Nocí :

Pokojů :

Dospělí :

Děti :

Ubytování Čechy, Morava a Slezsko

Pension DÁŠA v Táboře hodnocení